Mateřské mléko obsahuje látku, která doslova rozpouští nádory

Chemická látka obsažená v mateřském mléce dokáže rozbíjet nádory močového ústrojí na kousky. Pacienti užívající látku alfa1H pak nádor doslova vymočí. Na výzkumu použití alfa1H se švédskými vědci spolupracovali onkologové z pražského Motola.

Alfa1H faktor pomáhá produkovat mléčný cukr – laktózu – v prsní žláze. Právě díky laktóze je pak mléko energeticky výživné pro novorozence.

„Rozbalený“ faktor

Švédští vědci ale zjistili, že alfa1H dokáže zabíjet nádory, když změní svou trojrozměrnou strukturu. Prokázali to u karcinomu močového měchýře. U čtyřiceti pacientů provedli experimentální léčbu. Dvaceti podali alfa1H a dvaceti placebo. U všech pacientů s alfa1H došlo k vymočení částí nádoru, který rostl v močovém měchýři.

Naděje pro budoucí pacienty

„Musíme získat další důkazy, ale doufejme, že jsme u zrodu velmi jemné chemoterapie,“ uvedl Mats Persson ze společnosti Hamlet Pharma Ltd., kterou založila profesorka Svanborg.

Testování alfa1H společnosti Hamlet Pharma proběhlo u pacientů Fakultní nemocnice v Motole.

 

zdroj: https://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/31213/Materske-mleko-obsahuje-latku-ktera-doslova-rozpousti-nadory

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1