Maminku násilím nutili v cizině do prostituce. To je ale nic proti tomu, co jsem musel zažívat já, Radek

Rádio G6 - Admin

Když přivedla starší žena do Klokánku chlapce s batůžkem na zádech a oznámila, že se o něj nedokáže postarat, nikdo z toho nebyl moudrý. Až po dlouhém přemlouvání se žena odhodlala vyprávět, co se stalo.

Radek nebyl její syn. Jeho matka ho každý večer předala sousedce na hlídání, zatímco šla sama šlapat. Sousedka chlapce ráno vybavila do školy a večer ho opět očekávala.

Takto hlídání fungovalo rok a žena dostávala za svou práci zaplaceno. Jenže pak nastal týden, kdy se pro chlapce matka nevrátila. A sousedka ho proto přivedla do Klokánku.

Maminku se nepodařilo vypátrat, našel se ale chlapcův otec

Radek si v Klokánku velmi rychle zvykal. Začali ho tu navštěvovat jeho kamarádi a spolužáci ze školy, nevypadal, že by mu nějak maminka chyběla. Bylo vidět, že je zvyklý vídat se spíše se sousedkou.

 

Klokánek sice začal po matce Radka pátrat, ale bohužel bezvýsledně. Objevil se ale jeho otec, který projevil o chlapce zájem. Ten se s ním do té doby nestýkal, stejně jako s jeho matkou.

 

„Otec přiznal, že byl kdysi zákazníkem Radkovy maminky. Když z jejich noci vzešlo dítě, vzdal se ho. Jakmile se ale dozvěděl, co se stalo, začal se starat. Prý je přeci jen jednou otcem,“ říkají tety.

 

Radka tak přijal tatínek do své rodiny s přítelkyní a několika dalšími dětmi. Tam si chlapec velmi rychle zvykl a ukázalo se, že si s tatínkem skvěle rozumí.

 

Matka se nakonec objevila s neuvěřitelným příběhem

 

Po nějaké době se v Klokánku objevila žena, která se po Radkovi začala vyptávat.

 

Ukázalo se, že je to jeho maminka. Ta vypověděla, že se za chlapcem vrátit nemohla, i když moc chtěla.

 

Byla prý držena násilím v cizině, kde ji skupina mužů nutila k prostituci. Nakonec se jí ale podařilo utéci. Podle všeho chtěla nyní svého syna zpět do péče.

 

Ten se ale mezitím skvěle adaptovala v rodině otce. Zda se tedy vrátí k matce, nebo zůstane v nové rodině, to ukáže jen čas.

 

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

 

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

 

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

 

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

 

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

 

[ztroj: www.onlyu.cz]