Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Laco Déczi: Češi ví h*vno, Trump je nejlepší prezident. Arabové nic neumí, jsou to blbci

V roce 1985 emigroval. Nejdříve na sedm měsíců do Německa, kde čekal na příležitost dostat se do USA. Dnes Laco Déczi žije na předměstí New Yorku a i přes to, že je sám emigrantem, tvrdí, že Donald Trump, zastánce tvrdé protiimigrační politiky, je nejlepším prezidentem. Plný až těžko pochopitelných rozporů a ve svých jednaosmdesáti letech stále bouřlivák, takový je Laco Déczi. Legenda československé hudby, jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř.

Přišel v teplácích, jak je jeho zvykem. Měl na sobě světlé tričko, o kterém jsem stále přemýšlela, zda není naruby. Byl milý, slušný, pokorný. A potom se zapnuly kamery…

Co má na srdci, to vytroubí

Laca Décziho letos do Česka přivedla dvouměsíční koncertní túra k novému albu Proton. Vystupuje v podstatě každý den, což je v jeho věku obdivuhodný výkon. Únavu byste na něm ale těžko hledali. Je otevřený bavit se o čemkoliv a říká zásadně to, co si myslí. Tak například během natáčení Prostoru X přede mnou, napůl Arabkou, prohlásil, že prezident Trump to myslí dobře, protože chce přijímat jen chytré lidi. A ne Araby. Ti totiž nic neumí. „Co umí? Mají pět manželek a válí se doma,“ říká naprosto otevřeně Déczi.

Legenda s nástrojem legendy

Životní příběh našeho nejznámějšího trumpetisty, který se prosadil především v zahraničí, je bohatý na neuvěřitelné příběhy a také životní náhody. Jedna taková mu do ruky přihrála trubku s jen těžko vyčíslitelnou hodnotou. Laco Déczi hraje na nástroj, který vlastnil Clifford Brown. Tragicky zesnulý trumpetista byl podle Décziho nejlepším hráčem všech dob.

Drsný, spontánní, energický

V rozhovoru mě hudebník několikrát uvedl do situací, během kterých jsem si nebyla jistá, jak správně zareagovat. A doteď vlastně nevím, zda se mi to povedlo. Ať už to bylo jeho naprosto spontánní prohlášení „ty máš docela dobrý prsa“, nebo příběh o tom, jak se seznámil s jeho současnou manželkou. S energií sobě vlastní popisuje, jak se po společně propité noci ona pozvracela a on následně pokálel.

Laco Déczi je zkrátka svéráz a jak o něm napsal Tomáš Poláček, autor knihy Totálně vytroubený mozek, tak trochu hulvát…

Jak to má Déczi s alkoholem? Komu fandí v hokeji? Proč mu nepomohl Karel Gott? A jaký význam má název jeho posledního alba? Odpovědi najdete v novém dílu Prostoru X.

 

zdroj: reflex.cz

 

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *