Klienti plzeňského fitka vzkázali Prymulovi, co si myslí o uzavření fitness center na 14 dní

Zdenek Zoubecek

Zcela jasný a výstižný vzkaz adresovali prostřednictvím sociální sítě novému ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi klienti Fitness Thor Plzeň. Na plachtu napsali stručně co si myslí o ministrovi v reakci na aktuální vládní opatření, které minimálně na 14 dní uzavřelo mimo jiné také fitness centra.

„Že prý… „Nebudeme zavádět plošná opatření, nebudeme znova zavírat podniky. Upřímnou soustrast všem provozovatelům fitness v celé zemi a také všem závodníkům, kteří se usilovně připravovali na závody. Uvidíme, zda to za 14 dní otevřou,“ stálo pod fotografií se vzkazem pro ministra zdravotnictví. Plachtu drželo v rukou několik klientů Fitness Thor Plzeň a protestní akci doplnili ještě vztyčeným prostředníčkem.

„Téměř 12 hodin se nám dařilo sdílet zprávu o nesouhlasu s uzavíráním podniků, než byl příspěvek smazán. Dosah 67 616 lidí a přes tisíc sdílení,“ komentovalo akci vedení aktuálně asi nejznámějšího fitness centra v republice.

Ztráty fitness center za 14 dní uzavření mohou dosáhnout v České republice 285 milionů korun, přičemž své finanční rezervy provozovatelé vyčerpali už při první vlně epidemie. Po ní musela činnost ukončit zhruba desetina provozů. I bez zásadních restrikcí se většině fitness center po uvolnění proti předchozím letům výrazně snížila návštěvnost. Zástupci fitness center začínají jednat o cílené pomoci od státu.

V Česku je 1250 fitness center. Na každý provoz i osobního trenéra jsou navázány další pracovní pozice. U 250 provozovatelů fitness center a 191 osobních trenérů je to 5035 pracovních míst. Vhodnou podporou od státu by byl podle provozovatelů fitness center i příspěvek na nájemné, zrušení třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb či daňové prázdniny. Hospodářská komora oznámila, že v pondělí na tiskové konferenci představí návrh pomoci pro odvětví, která vláda novými opatřeními zavřela nebo výrazně omezila jejich provoz.

 

 

 

zdroj/foto:https://plzenska.drbna.cz