Karolínka (1): Maminka mě trestala za to, že jsem se narodila jako dívka. Modřinami to jen začalo

Rádio G6 - Admin

Ani ne roční holčička byla do Klokánku přivezena po pobytu v nemocnici. Na sobě měla pyžamo, které jí bylo veliké, ležela nehnutě v postýlce a na svět se dívala vyděšenýma modrýma očima.

 

Byla podvyživená a na těle měla četné modřiny. Právě z tohoto důvodu se o případ začal zajímat orgán sociální péče.
Při pravidelné kontrole u lékaře totiž byl zjištěn výrazný úbytek na váze. Společně s podlitinami to pro lékaře znamenalo nutnost zavolat sociálku.

Matka dávala přednost chlapcům

Karolínka žila v rodině s dalšími čtyřmi sourozenci. Jenže k těm se její matka chovala zcela jinak než k ní.

Měla s chlapci mnohem lepší vztah, holčičku zanedbávala a trestala ji, ačkoli ve svém věku nemělo děvčátko tušení, co provedlo špatného.

Po hospitalizaci v nemocnici přibrala za pět dní Karolínka dva kilogramy. Bylo jasné, že se do péče k matce vrátit nemůže, proto nakonec skončila v Klokánku.

Pečující teta s ní trávila doslova každou minutu, dívka byla přítulná, neustále chtěla její blízkost.

Naučila se chodit a mluvit, našla nový domov

V péči klokánčí tety prospívala Karolínka jedna radost. Zpočátku se sice trochu bála ostatních dětí a odmítala si hrát s hračkami, brzy ale přišla na to, že tady jí nikdo nebude ubližovat.

Po necelém půlroce našla Karolínka novou rodinu. Už se ani trochu nepodobala smutnému děvčátku, které se bojí světa.
Utíkala s novou rodinou po svých a křičela na tety veselé „Ahoj.“

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

[ztroj: www.onlyu.cz]