Kajínek skončil ve spárech Jany Peterkové: „Taky jste bojovník proti očkování,“ křičela nadšeně

Od lízání klik na Bulovce ušla aktivistka Jana Peterková kus cesty a vepsala se do povědomí Čechů jako jedna z výraznějších postaviček odboje proti vládě během pandemie koronaviru. Že se na její účet většina lidí dobře baví, je věc druhá. Radikální odpůrkyně roušek si teď našla nový předmět odporu: povinné testování. Pro svůj boj začala rekrutovat mediálně známé osobnosti a jednou z nich má být i nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek. Ten k tomu přišel jako slepý k houslím.

Peterková si s Kajínkem domluvila schůzku na brněnské benzínce. Začala z něj tahat, co si myslí o diskutované povinné vakcíně proti koronaviru.

Kajínek: „Souhlasím s tím, že když někdo stojí o to, aby dostal vakcínu, je to jeho věc. Ale aby nařídil stát, že všichni povinně budou vakcinováni, to je divné. Já osobně bych se nenechal očkovat z jednoho prostého důvodu. Protože ta vakcína bude šitá tak horkou jehlou, že nebude nikde zaručeno, že nebude mít žádné vedlejší následky, účinky. Nebude prověřená.

Kajínek mluvil rozumně, neuchyloval se k divokým závěrům, odmítl dokonce konspirační teorie z internetu, ať si o nich každý udělá závěr sám. Řekl, že věří v inteligenci a soudnost lidí, kteří si o případném očkování budou rozhodovat.

zdroj: expres.cz

https://www.expres.cz/celebrity/jiri-kajinek-koronavirus-ockovani-jana-peterkova.A201023_095209_dx-celebrity_stes?utm_source=facebook&utm_medium=traffic&utm_campaign=bt