Jeptiška z Monzy: Nejprve poslušná a oddaná Bohu, později zákeřná vražedkyně pojídající cizí výkaly

Rádio G6 - Admin

Sestra Virginia Maria se narodila v prosinci roku 1575. Když jí bylo 13 let, její otec ji donutil stát se jeptiškou v klášteře svaté Markéty. Zpočátku se zdálo, že přání jejího otce nakonec bylo v její prospěch, a ona se stala vzornou jeptiškou. Jenomže později se ukázalo, že to tak úplně není.

 

Než došlo k odhalení jejího skutečného života, byla sestra Virginia Maria považována za vzornou a obětavou ženu, která pomáhá všem kolem sebe, rychle si najde přátele a plní své povinnosti, aniž by s ní kdykoli byly nějaké problémy.

Jenomže pár lidí z jejího okolí tušilo, že není tak úplně svatá. A ona se začala bát, aby se o tom nedozvěděla veřejnost. Proto se stala vražedkyní, a nakonec byla odhalena pravda o tom, kdo skutečně jeptiška z Monzy je.

Dvakrát porodila

S dodržováním celibátu si Virginia Maria nedělala příliš starostí. Měla tajný vztah s hrabětem Giovanni Paolo Osiem, který byl již dříve obviněn z vraždy, ale díky svým známostem se z problémů dostal.

Podle některých svědků se s ním jeptiška pravidelně scházela, a ačkoli se snažila vztah utajit, před některými dalšími ženami z kláštera se jí to nepovedlo. A to zvláště poté, co otěhotněla.

Narodil se jí mrtvý syn, což hodně lidí považovalo za boží trest. Ona se ale s Osiem scházela i nadále a porodila mu zdravé dítě, které on sám vychovával a před světem se ho snažil tajit.

Maria se v jednu chvíli snažila Osia zbavit. Začala proto dokonce během milostných aktů pojídat jeho výkaly v domnění, že ho to od vztahu odradí. Bohužel to ale nefungovalo, a vztah proto pokračoval.

Jenže několik dalších jeptišek o tom vědělo a začaly vyhrožovat, že řeknou pravdu. To by pro Mariu znamenalo velké problémy. Musela se proto rozhodnout, jak bude jednat. Nakonec to její milenec rozhodl za ni.

Společně jednu z jeptišek, která chtěla vše prozradit, zavraždili. Dokonce k tomu využili i další jeptišky, které tím zároveň postrašili. Maria jim totiž řekla, že kdokoli by se odvážil mluvit, skončí stejně jako zavražděná.

Trvalo dlouho, než se přišlo na to, že došlo k vraždě. Jeptišky totiž tvrdily, že tato sestra z kláštera utekla. Až o několik let později se začalo mluvit o tom, že byla nejspíš zavražděna. Celá událost byla nakonec spojena s tím, kdo byl již kdysi z vraždy podezřelý.

Tvrdila, že ji posedl ďábel

Osio nakonec po výsleších a mučení přiznal, že měl s Mariou vztah. Ona byla dlouho vyslýchána a neustále tvrdila, že ji posedl ďábel, jinak že by nikdy nic špatného neprovedla.

Nakonec byla odsouzena ke 13 letům vězení na samotce zazděná v Domově Santa Valeria. Toto období přežila a poté žila v ústraní až do roku 1650, kdy zemřela. Její milenec byl za vraždu odsouzen k doživotí.

Jeptiška z Monzy se stala předlohou pro mnoho literárních i filmových děl. V nich obvykle dochází ke konfliktu lásky a povinností, zákeřnosti a věrnosti a dalších pocitů, které bylo v té době jen velmi těžké dávat najevo.

Zdroj: italymagazine.com, listverse.com, wikipedia.org
Autor: Šárka Cvrkalová

 

zdoj: https://www.onlymen.cz