Jaké druhy polibků existují a co znamenají? Zjistěte, jaké signály k vám vysílá váš partner

Rádio G6 - Admin

Když se řekne polibek, většina lidí si vybaví symbol partnerství, kterým projevujeme psychickou i fyzickou náklonnost k blízké osobě. Jenomže ve skutečnosti existuje celá řada polibků a každý má trochu jiný význam. Podle webu femina.in jich rozlišujeme hlavních 10 typů.

 

Polibek nemusí vždy být jen rty na rty. Jiný význam má políbení na čelo, jiný políbení ruky, zcela jinak vnímáme pusu na tvář. Některé polibky jsou přátelské, jiné partnerské, jiné zase rodinné.

 

Víte, co se ještě hodí na veřejnost? Jakou pusu dát partnerovi, aby neměl pocit, že ho berete spíše jako kamaráda? Jak projevit náklonnost a jakým polibkem naznačit vášeň? Prozradíme vám, co který polibek znamená.

 

Rty na rty
Tento typ polibku si vyzkoušel snad každý z nás už jako malý. Dostali jsme ho od tety a pravděpodobně jsme ho darovali své první dětské lásce. Jde o jednoduché spojení rtů a rychlou pusu, která v partnerství slouží například jako polibek na rozloučenou před odchodem do práce nebo na přivítanou po příchodu domů.

 

Americký polibek
Na webu thelist.com je tento polibek popisován jako osobní vyjádření zájmu dané osobě, ale zároveň dostatečně slušný projev, který můžete ukázat i před ostatními. Delší romantický polibek partnerovi ukáže, že se za něj před přáteli nestydíte.

 

Francouzský polibek
Tento polibek patří do soukromí. Je podobný tomu americkému, ale velkou roli v něm hraje jazyk a obvykle jím partnerovi ukazujeme, že po něm toužíme. Mnozí lidé by na ulici takové jednání označili za nechutné. V soukromí ho ale přitom dělá tajně téměř každý.

 

Eskymácká pusa
Eskymácká pusa je dotek nosem o nos partnera. Používá se v několika kulturách, ale nejznámější je mezi Eskymáky a odsud také pochází jeho název. V naší republice se většinou používá při hře matky s dítětem, která mu s jeho pomocí dává najevo svou mateřskou lásku.

 

Motýlí polibek
Motýlí polibek je podle vědců jedním z nejpříjemnějších a nejvíce vám ukáže, jak blízko jste si se svým partnerem. Položíte své čelo na jeho čelo a vaše oční víčka se téměř dotýkají. Když pak mrkáte, máte pocit, že jsou vaše řasy křídly motýla.

 

Polibek na čelo
Polibkem na čelo vyjadřujete člověku velmi blízkému náklonnost, nikoli však romantickou, ale spíše přátelskou a plnou pochopení. Je ideální například ve chvíli, kdy je váš partner z něčeho smutný a zklamaný a potřebuje povzbudit.

 

Polibek na tvář
Tento typ polibku je neutrální a můžete ho prakticky využít s kýmkoli. Obvykle se využívá například při gratulaci k narozeninám nebo při přivítání rodinné návštěvy. Políbit na tvář můžete rodinu, partnera, děti, ale i známé, kterým přejete v rámci jakékoli příležitosti jen to nejlepší.

 

Políbení na krk
Polibek na krk vysílá jasné signály. Svému partnerovi říkáte, že ho chcete tady a teď nebo v co nejbližší možnou chvíli. Ideální je si ho nechat do soukromí, protože na veřejnosti bude většinu lidí pravděpodobně pobuřovat. Kromě toho se na něj doma dá pak hezky navázat.

 

Polibek do vlasů
Polibkem do vlasů naznačujete partnerovi, že ho vnímáte už téměř jako rodinu. Že vám jeho vlasy voní příjemně po bezpečí a že s ním chcete být už napořád. Jde o ideální projev lásky. Například tehdy, když vaše drahá polovička sedí u stolu a pracuje a vy jí chcete dát najevo, že „jsem tady a miluji tě“.

 

Ručku líbám, mladá paní

 

Políbení ruky bylo dříve považováno za projev úcty. Muži líbali ruce především výše postaveným ženám a mnohdy se používal pozdrav i ve formě slov. V kolika filmech jste větu „Ručku líbám, mladá paní“ slyšeli? Dnes je v podstatě stále projevem úcty, ruku políbíte ženě, které chcete dát najevo, že si jí vážíte, ale zároveň se zatím neodvažujete na výraznější krok.

 

Zdroj: femina.in, wellandgood.com, thelist.com
Autor: Šárka Cvrkalová

[ztroj: www.onlyu.cz]