Honzík (5): Bratranec mi dělal něco hrozného. Maminka si toho nevšimla, radši se opila

Do Klokánku se Honzík dostal poté, co na jeho linku zavolala sociální pracovnice. Ta odebrala Honzíka z rodiny, protože ho hlídka policie našla v noci v parku vedle maminky, která byla úplně opilá. Podle všeho se to stávalo často.

„Honzík prý skoro každý den seděl s maminkou venku, ona hodně pila a potom usnula. A pětiletý chlapec poslušně čekal, až se probudí,“ vkládá Klokánek.

„U nás se rychle adaptoval a začalo pátrání po někom, kdo by si ho vzal do péče místo ženy závislé na alkoholu. Jenže se brzy přišlo na to, že to nebyl jediný problém, který chlapec doma měl.“

K dětem stejného pohlaví měl až nepřirozeně blízko

Honzík si brzy začal hrát s ostatními dětmi podobného věku. Více si rozuměl s chlapci, což by nebylo nic divného. Jenomže tety si brzy všimly jeho neobvyklého chování.

„Honzík ostatní děti neustále hladil, objímal, snažil se jim být nablízku. A to výhradně chlapce, k dívkám se tak nechoval. Měly jsme pocit, že se něco děje, proto jsme upozornily psychologa, který si s Honzíkem promluvil.“

Tety nakonec odhalily tajemství, které by se asi jinak nikdy na svět nedostalo. Psycholog totiž z Honzíkova vyprávění zjistil, že ho často navštěvoval doma bratranec, který ho zneužíval.

Honzík neměl ve svém věku tušení, že je na tom všem něco špatně, a tak jen napodoboval to, co se od staršího chlapce naučil.

Skončil u babičky, která mu věnuje veškerou pozornost

Honzíkův případ byl nakonec předán policii. Jen díky všímavosti tet se na všechno přišlo a jeho bratranec už nikdy nikomu nebude moci ublížit.

Chlapec z Klokánku nakonec putoval do péče své babičky, která slíbila, že mu bude věnovat veškerý volný čas.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

[ztroj: www.onlyu.cz]