Fenomén dneška Každý „Blogerem … To vše díky facebooku .

Paulus Paul

Fenomén dneška …  Každý “Novinářem nebo Moderátor bez vzdělaní a zkušeností v oboru  … To vše díky facebooku .

Vážení přátelé , poslední dobou sleduji na facebooku jeden fenomén a to je že se každý druhý prohlašuje za Moderátora, Blogéra a dokonce i za Novináře …

Povíme si na rovinu … muže my dobře spravit počítač člověk co se celý život živí zahradníkem ? Namítnete ano … třeba ano ale ne jako člověk který má v oboru vzdělání a zkušenosti .
Já osobně jsem začal psát někdy okolo 9 let,  a to myslím že to začalo dávat nějaký smysl, dlouho, jsem se styděl to někomu ukázat ale pak jsem se odhodlal a ukázal jednu povídku otci ten i když to bylo příšerná mě pochválil a podpořil mě to mě nakoplo a začal jsem psát častěji a zlepšil jsem se natolik že sem začal psát do školního časopisu , Pak jsem přešel do jednoho místního týdeníku to už bylo opravdu něco aspoň pro mě , ( bohužel nikdy sem nepochopil češtinu , ale i přesto jsem své myšlenky předával dám ) čas šel a moje velká vaše pro technické věci mě zavedli do oboru kde bylo nutné se jít vzdělávat mimo domov a tam vlastně moje psaní skončilo tedy na pár let po škole už nebyl čas a práce my zabírala veškerý čas , ale našel jsem způsob jak  prezentovat mé názory .. (nebo něco z technické věci z mého oboru ) …  A proč vám to sem píšu ? chci jen poukázat na to že aby člověk opravdu napsal nebo od moderoval aspoň ve slušné kvalitě jsou to roky praxe aby to trošku vypadalo … Jsou to léta vývoje sebe sama a i přesto že i když píšu tolik let stejně moje články nejsou nic moc ale snažím se …  Dnes píšu spíše sporadicky kuli času ale baví mě to pořád . I přes tohle všechno bych se nenazval Novinářem ( Blogérem) na rozdíl od někoho kdo nenapsal ani větu a tak se nezívat .

 

Facebook nabízí takzvaný live ( živé vysílaní )

Facebook nabízí takzvaný live ( živé vysílaní )  kde můžete vysílat i z mobilních telefonu a toho hojně využívají lidi co se chtěj nějakým stylem zviditelnit nebo něco propagovat , osobně to beru jako přínos a dobrou myšlenku od facebooku ale jak se říká všechno se dá zneužit a zde to pátí dvojnásobně  Romové vzali facebook útokem … Řeší na live od soukromých věcí až po Výzvám k finančních sbírkám pro lidi co potřebují pomoc …  Ale dnes je to o lidech co mají potřebu být středem pozornosti chtějí být známí , nebo aspoň zajímaví a v externích přepadech si dokonce zahrají i na novináře nebo dokonce na detektivy nevěříte je to opravdu tak být pořád zajímaví a přilákat lidi na svoje živé vysílaní není zase tak snadná a proto se témata volí tak aby se bud někdo obviňoval že něco ukradl nebo něco spáchal špatného nebo se rovnou do sebe pouští a čím je hádka drsnější tím víc lidi to zajímá … já si říkám kdo je horší ten co dělá zle aby byl zajímavý nebo ten co ho sleduje a podporuje ho a dává mu odezvu že dělá dobře a sním souhlasí ? Co je ale nejhorší je že si neuvědomují že na to koukají děti, lidi z majority a spustu lidí co máme v přátelích a v tom já vidím problém …Majorita nás bere podle toho co vidí nebo podle chovaní jedince bohužel je to tak … A to co vidí na facebooku je bohužel někdy v neprospěch nás všech myslím tím naší romské komunity .
Když koukám na živé vysílaní kolikrát to nemá ani hlavu ani patu a když v živém vysílaní přijímají hosty tak to někdy připomíná kabaret a každý je politik nebo velký “ aktivista a v neposlední řadě velký humanitární pomocník “ a ve finále se ukáže že sám sbírky zneužívá jako dost probíraní Pan Josef Oláh ze Slovenska co ho lidi skoro chtěli zabít a dnes je zase velkým aktivistou a přítelem všech co na něj nadávali …  

Jozef Oláh – Omluva a přiznaní jak to bylo s peněz

 

Rozhovory 
Další velký problém je že se snaží dělat rozhovory nebo otevírají témata o kterých nemají dostatek informací a plácají se v tom i právě kuli neznalosti daného tématu a ani nemají takovou slovní zásobu ”a teď si představte že si do svých živých vyslaní pozývají osobnosti co je mnohonásobně převyšuj jak inteligentně tak vzdělaní a sou ve svých oborech špičkami a proto to někdy vypadá jako komedie nebo je vidět že nemají šanci véct korektní rozhovor .
Ono totiž stát se kvalitním komentátorem nebo blogerám  není zase tak jednoduchý jak se muže zdát …
Mě by ani nevadilo že v oboru nemají žádné vzdělaní ani zkušenosti když by jak se říká lidově nedělali chyby co pak odneseme všichni, ono totiž když ROM udělá živé vysílaní kde se prezentuje jako “ hlupák “ Lidi z majorita totiž neodlišují jednotlivce ale všechny nás hází do jednoho pytle …
A tady se dostávám k jádru věci proč tohle píšu …
Tihle lidi se sami označují za Blogery a v tom vidím velký problém a zde uvádím jeden příklad  …

 

Vybrané jedno Živé vysílání
V jednom živém vyslaní na profilu Jakvalo Darnic  jsem slyšel jak vyzývá někoho aby mu vstoupil do živého vysílaní a sám se nazval  NOVINÁŘEM A BLBEREM … . 

zdroj : https://www.facebook.com/jakvolo.darnic

Po zhlédnutí jsem jsem se Pána zeptal kam píše na jaké stránce ? odpověď mě překvapila ( Prý na žádné ) … No tak si říkám jak se někdo muže nazívát blogerém kdy nikde není ani čárka aspoň já sem nikde nic nenašel .

Pán ( jakvolo darnic ) má hodně zajímavé živáky , Mě zaujalo že někoho pořád oslovuje a říká ať kolegové někde něco pustí a vyvolává dojem že nějaké médium (rádio atd) pouští jeho živé vyslaní do eteru jestli ano nebo ne to ví jen on každopádně dle počtu příznivců a odběru k tomu nenasvědčuje a kdo zná zákulisí rádia ví že to funguje trošku jinak ale jak píšu můj názor je že se tak naděje a jestli se mýlím rád se omluvím ale chci důkaz nebo kontakt na to rádio nebo kolegy .  

Jakvalo Darnic o Koronavirus …

zdroj : https://www.facebook.com/jakvolo.darnic

 

 

Dobré víře ale …

Pak tu jsou lidi že v dobrá víře se snaží udělat něco dobrého a někdy se podaří někdy ne … Problém je že u samozvaných blogerů je že nemají se s čím by se mohli prezentovat i lajvkářů ano někdy pro jejich škodu jak je vidět .

Každý moderátor vysílá na nějakém rádiu nebo televizi , Blogéři mají blogy nebo píší pro nějaké stránky někteří mají i svoje weby , redakce kde se prezentují a o tom vlastně Blogerství  je prezentovat své názory okomentovat situace co vás zajímá nebo co se děje okolo vás … 

Ovšem tady marně pátrám kde tyhle lidi píší kde prezentují svojí práci nemají ani obyčejné webové stránce, kde by člověk mohl vidět jak se ten člověk vyvíjel zlepšoval se … abych si mohl udělte názor o tom člověku a o jeho práci …
Nemají prostě nic , Jen své profily na facebooku … 

 

Ohlasy a sledovaní …
Když si porovnám sledovanost živých vyslaní některých lidí co dělají Live na facebooku mají docela velký uspěchá a kupodivu mají někdy vetší sledovaní a uspěchá než korektní blgeři nebo moderátoři …
Že by lidi neměli zájem o korektní informace ? to si nemyslím spíše si myslím že lidi chodí na živé vysílaní se pobavit a hledají rozptýlení a v některých live to nacházejí … ve spoustu live se lidi hádají nebo si posílají odkazy s vyhrůžkami a to lidi vyhledávají .
Přemýšleli jste někdy o tom že když se nazýváte blogérmy a pak děláte něco špatně a jste z naší komunity majorita nás podle vás soudí ! a dokonce nám pak předhazují hele tamhleten bloger včera měl live a tam říkal … nebo koukal si na Live včera tam byl nějaký romský novinář a mluvil takové hlouposti že jsme se bavili celá rodina .
Vím že někteří to nedělají pro schválně ale proto že by chtěli přispět k něčemu dobrému a tým bych poradil jsou tu naši romský blogaři který vám určitě rádi poradí jak na to .. A ani si nezvěte do live lidi co vás za par minut odrovnají protože jsou daleko zkušenější než vy a ten rozhovor dávají k dobru jak jsme všichni blbí .
Můj  článek muže vyvolávat dojem že píši o lidech co tu pomáhali a dělali sbírky UPOZORŇUJI ŽE SE NEJEDNÁ O ŽÁDNÝ TÝM ANI JEDNOTLIVCE CO TU POMÁHALI JAKO BYL KRTEK TÝM ATD.
Berte tohle jako můj osobní názor .
Příště si napíše o konkretních lidech .
Paulus Paul