Facebookovy podvratný živel David Mezei

Romská Zloba

Abych pravdu řekl že na tuhle situaci jsem čekal dlouho abych se mohl vyjádřit k Davidovy Mezeiovy, proč se tak nestálo? potřeboval jsem jiskru a zapálení. A to jsem dostal v podobě vysílání na FB z 5.5.2021.

 

Pán David Mezei se lidem dostal do podvědomí velké pomocí Slovenským osadám kde pobývají a živoří Romové . Ale ještě před tím byl přímím účastníkem jedné pomocí (nelegální sbírky ) pro svého kamaráda který trpěl zřejmě respirační nemoci. Abych byl úplně přesný tak bych si musel pustit záznamy s vysílaní, ale co jsi pamatuji tak na tuto pomoc vysílalo vice lidi a žádali finanční příspěvek pro nemocného kamaráda. Došlo taky k benefičnímu koncertu, a to vše skončilo hádkou právě kvůli dnešnímu Davidovo kamarádovy Martinovy Mikovy kde se nepohodli kvůli vyplacení peněz za odehraní na vzpomínaném koncertu. Peníze které byly určené pro nemocného kamaráda David Mezei chtěl použit způsobem – otočíme je ?!

 

 

David Mezei  pochází z Česka který po výkonu trestu se oženil do Italie, kde údajně pracoval a žil si ze svoji manželkou a její rodinou plnohodnotný život spořádaného Evropana. S předešlého vztahu má dítě o které se nikdy nestaral a snad taky přispíval v podobě alimentů ale dle pozdější odhalení jeho způsobu života o tom pochybuji že přispíval pravidelně na výchovu svého syna. Údajně za rozpad rodiny bylo psych. týraní a fyzické napadaní jeho předešlé partnerky.

 

V první vlně koronavirusu David Mezei údajně použil své peníze k nákupu šicích strojů, které pak pomohli v šití roušek pro chudé Romy. David měl hodně informací a způsobu/rad, které se naučil od svých kolegu aktivistu/lajfkařů/sbířkařů tak si myslím, že to byla ta odhodlanost uspořádat velkou pomoc jak materiální, tak finanční Romským osadám na Slovensku.

 

David Mezei s manželkou opustili Italii a zamířili do Čech a následně na Slovensku kde se o jejich ubytovaní postaral známy Romsky muzikant, který ho v nelegálních sbírkách hodně podporoval. K Davidovy Mezeiovy se připojili i Aktivisté, Spolky, Unie, Kapely jako Gipsy Kajkoš a Gipsy Culy, členy české politické strany, lidi s Belgie, Anglie, Kanady, Německa a další a další a samozřejmě i sledovatele lajfu kteří se staly i fanoušci a podporuji Davida Mezeie do dnes, abych nezapomněl že vyzvou o pomoc vysílala paní Mezeiová i v Italských skupinách kde si taky poplakala nad situaci v osadách na Slovensku jestli tahle výzva měla nějakou odezvu nevím.

Jak se říká, když už lidi byly zmanipulovaní velkou pomoci tak podle mne ani nerozlišovali co pán Mezei požaduje a oni už jenom konali a posílali peníze. Byl jsem svědkem vysílaní, kde tento manželsky pár Mezeiu žádalo nabití kreditu pro tel. číslo, protože jim docházeli data a nestyděli se ani vynechat slovíčko prosím, to samé se stalo s natankováním, čekali na benzince a vysílali na lavičce kde žádali na benzin. Nevím jestli nechtěli utrácet svoje peníze a rádi utráceli peníze ostatních, taky by mne zajímalo kdo financoval jejich cirka dvouměsíční pobyt na Slovensku.

 

Kvůli přispívatelům kteří přispívali na tuhle pomoc byla zřízená facebooková skupina Predal Amare Chavore kde měli byt umisťované všechny finanční a materiální pomoci, kdo a kolik a co dal a poslal, byl vytvořen i transparentní učet a mimo dva anebo tři standartní účty. Byly jsme svědky pořízeny buňky pro maminku z dětmi která neměla kde bydlet do buňky se nikdo nenastěhoval nebylo vypořádané povolení od obce. Vozík pro nemocného invalidu, novy mobil pro nevidomou holčičku na to vše upozornil a vyzval David Mezei ve svých lajfek, nejostudnějším co bylo pro Davida Mezie když jeho pomocnikovy anebo členovy nelegálních sbírek a pomoci, jeho rodině se stala smutná příhoda kolem příchodu dítěte které nedopadlo dobře .David Mezei přijímal finanční dary na tuhle smutnou událost za zády svého podporovatele …. , samozřejmě když se na to přišlo jejich spolupráce a kamarádství skončilo a začala se majestátní charitativní pomoc hroutit. Přicházeli na veřejnost různé informace které si lidi kteří byly v přímím kontaktu nejen při cestovaní za vyzvednutí potravin z potravinové banky ale i při předávaní oblečení, kočárku atd. že peníze si nechává a taky oblečení a potraviny neskončili všechny tam kde byly určené, zajímavé bylo že ve facebookové skupině Predal Amare Chavore se taky přestalo přispívat kdo a kolik a co pomohl a samozřejmě se začali ozývat lidi kteří přispěli a nejmenoval je. Poslední třešničkou toho léta bylo v plánu uspořádaní koncertu na pomoc chudým lidem v Brně kde předem vybral zálohy na místa pro stánky s občerstvením. A co si myslíte, jak to asi dopadlo? No zálohy pak postupně vracel a možná dodnes dluží, KONCERT SE NEKONAL!!!

 

Do dneska se spekuluje kdo byl takzvaně skrytým společníkem který chtěl těžit s téhle pomoci a ke kterému a jakému spolku záznamy a materiály měli pomoc osvěžit aktivitu.

 

Pan Mezei je taky známy že v minulosti okrem trestné činnosti, užíval i návykové látky, co trochu nám připomínalo stavy které nastaly po příchodu do ČR k manželky rodině kde našli krátké útočiště. Krátce když se rozhodli odejit zpět do Italie nastaly další problémy a byly jsme svědky když jeho manželka odešla údajně dle pana Mezeie za jiným chlapem, jeho lajvky byly plné nervového vypětí a pláče a vyhrožovaní sebevraždou – oběšením, jeho stav se jevil jako kdyby byl před dojezdem s euforie návykových látek. Některým mecenášům srdce se roztálo a pomohli panu Mezeiovy finančním darem a nasednout na vlak – směr Italie, ve vlaku si zkracoval čas hledáním nové partnerky a pomlouváním své manželky nejen s užíváním návykových látek. Druhým dnem vyšlo sluníčko i pro manžele Mezeiovy a laská jim znovu začal kvést.

 

Překvapením bylo že měli opustit příbytek ve kterém bydlely před odjezdem na Slovensko a měli na to pár hodin, opustili i lokalitu a našly jsi ubytovaní v jiném městě. Samozřejmě vše proběhlo za finanční pomoci fanoušků a lidí kteří byly vyzvání Davidem Mezeiem ve vysílaní na fb. Moc se tam tenhle manželský pár neohřál a důvodem odstěhovaní do ČR bylo že pro ně není práce a na sociální podporu v Italii neměli nárok už jenom z důvodu plnoletosti p. Mezeiove syna na kterého pobírala sirotčí důchod a vlastně s toho po cely čas žili, samozřejmě se povídá že zanechaly po sobě spousta dluhů.

 

Celou režii přestěhovaní do Prahy včetně ze sháněním nájmu a zaplacením 1 měsíce se podíleli lidi a mecenášové kterým David Mezei slíbil že hned si najde v Praze práci a vše už bude v pořádku a nebudou už potřebovat pomoc. Samozřejmě po zabydlení se tenhle mlady pár navštívil úřad práce a sociální pracoviště kde požádali o veškerou podporu na kterou by mohli mít nárok. Pán Mezei za pobytů v Praze odmítnul prací a pokračoval dál ve svých nelegálních sbírek, pomocí a hádek a útoku přes soc. sítě, jenže po pádu přichází ještě další pád, kde uhodil svoji ženu a tuhle aférku řešila i policie ČR, paní Manželka mu utekla a její vyjádření sdíleli lidi : obdrželi podporu v nezaměstnanosti a David Mezei si údajně šel koupit návykové látky.

 

Marcela Mezeiová našla útočiště u své rodiny.

 

Následně jsme byly svědky jak David Mezei vysílal sedící v okně kde viditelně byl pod vlivem návykové látky a vyhrožoval že skočí z okna, samozřejmě účastnici tohoto vysílaní přivolali policejní hlídku a byl následně odveden na psychiatrickou ambulanci kde podepsal revers a prosíci a plačící vysílaní pokračovalo. I v této době se mu dostalo pomoc v podobě nákupu potravin a finančních prostředků. Samozřejmě po delších peripetiích se vše urovnalo a manželky pár Mezeiových se rozhodl z Prahy přestěhovat do Moravskoslezského kraje kde našli společné ubytovaní s přáteli. Přestěhovaní taky probíhalo za podporou nelegální sbírky pro tento manželský pár.

 

Po nějakém času se objevila na p. Mezeie profilu fotka kde prodával svoje auto značky škoda, vyšlo najevo že auto si pořídil s peněz ze sbírek na jeho osobu, jen tenhle prodej předvídal taky něco jiného. Zase mu manželka utekla, p. Mezei prozradil ve svých statusech že se šla věnovat milencovy, pán Mezei byl psychicky na dne a překvapivě znova posílen zázračným preparátem ? .

 

Milí pane Mezei já se chci vyjádřit k vašemu vysílaní ze dnes 5.5.2021, co pak vás tak pobouřilo , Pravda ? Je zaujímáme že Pán Ferenc a Pán Rasaj vás odhalily ještě úplně na samém začátku co jste zač a kde jste schopní dojit a to bez charakteru a ostudy a zábran. Jen mne zaráží co pak jste takového dokázal okrem toho jak propagujete svoji osobu na Facebooku ? Člověk který má po 40 ítce nemá svůj domov, nemá žádné zajištění, kolikrát nemá ani co jist, nejste prospěšní ani své rodině a ani svému synovy, snad cely život vás živý stát, závislý na návykových látkách, manželka od vás utíká, pořádáte na sebe sbírky a přiživujte se na pomoci chudých a nemocných lidech, každému kdo vám řekne pravdu se vyhrožujete zbitím a zabitím. Jste ostuda Romskému národu ,myslím že není co k tomu dodat.

 

V článku jsou podepsané situace / zdroj informaci které se odehráli ve vysílaní pana Davida Mezeie.