Dvouminutový záchvat smíchu. Jak se rozloučí Teorie velkého třesku

Ve Státech už se rozloučila, v české verzi se kultovní Teorie velkého třesku uzavře v pondělí večer na Prima Cool posledním dílem finální série, na který naváže unikátní vzpomínkový dokument ze zákulisí.

Dvanáct let trávili fanoušci po celém světě s partou teoretických fyziků a jejich praktických přítelkyň. Závěrečnou epizodu mnozí dávali za vzor dokonce Hře o trůny – „takhle má vypadat finále“, vzkazovali na sociálních sítích.

Právě Stockholmský syndrom, poslední díl série, který měl americkou premiéru v půli května a zároveň se na webu imdb.com dočkal vůbec nejvyššího hodnocení z celé historie Teorie velkého třesku, se dnes vysílá na Prima Cool. Navíc přidá vzpomínkovou exkurzi zákulisím televizní legendy.

Ctitelé seriálu doufají, že ještě naposled promluví do nominací na televizní ceny Emmy, které se vyhlašují v úterý. Šanci má vždy přinejmenším Jim Parsons, který za svou postavu nesnesitelného génia Sheldona vyhrál Emmy již čtyřikrát, o Zlatém glóbu nemluvě.

Fotogalerie

Navíc v roli vypravěče zní jeho hlas také v odvozené kronice dětství stejného hrdiny Malý Sheldon, která se v závěru druhé řady vtipně prolnula s Teorií velkého třesku, do jejíhož vyvrcholení vstupuje Sheldon sice poctěný, ale současně vykolejený získáním vytoužené Nobelovy ceny.

Kdežto v retrosérii Malý Sheldon ještě coby školák poslouchá v pět ráno v garáži rozhlasový přenos ze Švédska, aby zjistil, zda vyhraje jeho favorit – načež tvůrci připojili vtipný sestřih téže chvíle, jak ji prožívali Sheldonovi budoucí souputníci z Teorie velkého třesku, ať už spali v dětských postýlkách, či tajně studovali s baterkou pod peřinou.

Speciální díl Teorie velkého třesku: Rozloučení pak může bavit i diváky, kteří osudy hrdinů neprožívali. Ukazuje totiž profesní zázemí pořadu, kam patří též publikum, před nímž se živě natáčelo. „Večírkem odhalených tajemství“ provázejí Johnny Galecki a Kaley Cuoco, představitelé Leonarda a Penny, jejichž vztah se zasloužil o výchozí zápletku i pointu ságy.

Iain Armitage v titulní roli seriálu Mladý SheldonIain Armitage v titulní roli seriálu Malý Sheldon

Projdou studiem číslo 25, které dnes už nese jméno seriálu a kde se točilo vše od jízdy autem po vesmírnou stanici. Kostymérnou s komiksovými převleky, skladem bláznivých rekvizit, ale hlavně vzpomínkami třeba na scénu, kdy herečky dostaly dvouminutový záchvat smíchu, či účast fyzika Stephena Hawkinga na zkoušce, kde ho herci právě imitovali.

V seriálu hostovali i jiní velikáni jako Bill Gates nebo Buzz Aldrin. Dokument však zmíní i nikdy neviděnou Carol Ann Susi, jejímž hlasem mluvila paní Wolowitzová; když herečka zemřela, pověsili si kolegové do studia její fotografii, aby byla stále s nimi. A nakonec dojde i na záhadu zdi plné žvýkaček.

V dokumentu někteří uslyší herce poprvé v originále a ocení českou verzi, k níž se vážou hned dvě aféry. Nejprve si fanoušci vybojovali návrat „rebelských“ hlasů, které dabingové studio vyměnilo, nyní se zase bouří kvůli strojovému překladu titulků některých epizod seriálu na streamovací službě Netlix.

 

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/teorie-velkeho-tresku-finale-dabing.A190715_489054_filmvideo_spm

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1