Dominika (4): Maminka chodila do školky opilá. Dělala mi věci, z kterých vám budou vstávat vlasy hrůzou

Rádio G6 - Admin

Čtyřletá dívenka Dominika putovala do Klokánku z mateřské školky. Její matka si ji odpoledne nevyzvedla, a když byla k celé věci přivolána policie a sociálka, našli její matku doma opilou do bezvědomí.

Už delší dobu se učitelkám ve školce zdálo, že bývá její maminka cítit alkoholem. Navíc měly podezření na týrání, protože holčička chodila do školy s modřinami. To vše se v Klokánku jenom potvrdilo.

Byla veselá a upovídaná. O matce mluvila bez problémů

Dominika si velmi rychle začala hrát s ostatními dětmi, získala si lásku všech tet a o všem si ráda povídala. Nebylo to tak, že by svou maminku neměla ráda, ale zároveň k ní necítila typickou lásku.

„Vyprávěla nám, že ji matka často nechávala doma samotnou, že někdy doma omdlela a ona se o ní pak bála. Pivo prý bylo to jediné, co ji zajímalo,“ říkají tety.

„Někdy byla Dominičina matka natolik přísná, že dcerku bila i za ty nejdrobnější prohřešky, jindy jí zase bylo všechno ukradené. Když se Dominika narodila, její matka se léčila ze závislosti na alkoholu, avšak neúspěšně.“

 

Radši ji dejte do dětského domova

Dominiku matka v Klokánku navštěvovala. Byly s ní ale jen problémy. Často byla cítit alkoholem a dívka se k ní chovala spíše odtažitě. Naštěstí se našli hodní prarodiče, kteří si ji chtěli vzít do péče.

Problém ale byl v tom, že s tím matka nesouhlasila. Nechtěla, aby její dcera skončila u rodiny, která by jí to pak do smrti vyčítala. „Jednou doslova prohlásila, že bude lepší, když Dominika skončí v dětském domově,“ vzpomínají tety.

To se naštěstí nakonec stát nemuselo. Jelikož měla dívka s prarodiči skvělý vztah, nakonec soud rozhodl o jejím svěření do jejich péče. I když se to její matce nelíbilo, nemohla s tím nic dělat.

Klokánek tak zachránil šťastné dětství holčičky, která sice neměla štěstí na matku, ale alespoň na hodné prarodiče, kteří se za ni rozhodli bojovat.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

 

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

[ztroj: www.onlyu.cz]