Dominik (2): Tatínek se o mě nemůže ze závažného důvodu starat. Náš příběh vám vlije slzy do očí

Malý Dominik se do Klokánku dostal ve věku dvou let. V té době už měl umět spoustu věcí, ale za svými vrstevníky byl značně zaostalý. Tety v Klokánku musely tyto nedostatky napravit.

 

„Dominik skoro nemluvil, uměl jenom pár slovíček. Nosil plínky, o nočníku ani nevěděl. A co se týče jídla, potřeboval, aby ho někdo krmil,“ vyprávějí tety.

Během několika týdnů v Klokánku ale Dominik své vrstevníky dohnal a stal se z něj usměvavý malý chlapec. Tetám rostl před očima a měly z něj radost.

Jeho otec skončil v psychiatrické léčebně

Dominik se do Klokánku dostal, protože se o něj jeho otec už nedokázal sám starat. Bylo mu přes šedesát a kvůli zhoršující se nemoci musel být hospitalizován na psychiatrii.

Sám později musel uznat, že se o Dominika nedokáže starat. Chlapcova matka neměla o dítě zájem, a proto otec souhlasil, aby syn šel z Klokánku do pěstounské péče.

To se naštěstí podařilo velmi rychle. O chlapce totiž projevila zájem jeho kmotra se svojí rodinou.

S rodinou zajistili, aby se mohl Dominik s otcem vídat

Dominikova kmotra byla s jeho otcem velmi dobrá přítelkyně. Sama už sice měla vlastní rodinu, když se ale doslechla, co se stalo, neváhala a společně s partnerem se rozhodla o chlapce postarat.

Dominikův otec nakonec po propuštění z nemocnice potřeboval stálou péči. Proto byl umístěn do pečovatelského domu.

Shodou náhod ale kousek od domu právě Dominikova kmotra bydlí.

Chlapec se tak se svým otcem může vídat, jeho nová rodina ho za ním pravidelně vodí, a jak jemu, tak jeho otci dělá společnost radost. Klokánek tak napomohl dalšímu šťastnému konci jednoho dětského příběhu.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

[ztroj: www.onlyu.cz]