Docu film: German NPD vs.SK Antifa Bratislava bez nackov/Jungen Nationaldemokraten/Slov Pospolitost

contact: visegrad.project@gmail.com

14.03.2015 Bratislava, Slovakia

VOJNA Slovenská republika, spojenec nacistického Německa, je každoročně připomínána 14. března – většinou extremistickými skupinami nacionalistů. Během letošního pochodu Nezávislé Slovensko se extremisté díky policejním zásahům nesetkali s antifašistickou blokádou.

V minulých letech došlo k násilným střetům, ale letos při příležitosti 76. výročí vzniku slovenského státu se extremisté nesetkali s antifašistickými aktivisty na náměstí SNP, protože policie odklonila nacionalisty na jiné místo . Zadrželi sedm lidí z obou stran, napsal deník Sme, přičemž zpravodaj TASR označil jednoho z nich za levicového aktivisty Roberta Mihalyho. Po přesměrování extremistů se aktivisté pokusili znovu zablokovat pochod, ale policie je zastavila.

K sobotnímu pochodu v Bratislavě se přidalo asi 200 obdivovatelů válečného slovenského státu, kteří zamířili k hrobce – odsouzeni k smrti a popraveni – šéfovi Jozefovi Tisovi. Přicházelo zhruba stejné množství aktivistů a do této skupiny patřil i bývalý prezident Rudolf Schuster, neurolog Pavel Traubner a bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik; byli mezi aktivisty, kteří se pokusili blokovat pochod.

Jeden z účastníků pro Denník N denně tvrdil, že policie zkontrolovala totožnost aktivistů a zaznamenala také „zvláštní známky“, jako dredy.

Organizátoři pochodu tvrdí, že chtějí oslavit založení samostatného Slovenska v roce 1939, vyjádřit nespokojenost s tím, co označili jako „bruselská diktatura“, a požadují návrat suverenity a nezávislosti Slovenska.

Proti protest byl svolán „Bratislavskou iniciativou bez nacistů“, s přibližně 30 významnými osobnostmi, kteří ji podporovali tvrzením „Společně proti nenávisti“, napsal TASR. Považují zřízení válečné Slovenské republiky za „jeden z nejtragičtějších momentů v historii Slovenska“ a tvrdí, že někteří slovenští občané byli zbaveni svých práv a utrpěli represi a někdy i smrt.

text source: http://spectator.sme.sk/c/20056544/wa…

Recent Videos

1 2 3 22

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1