Děsivý okamžik na kriketu! Nadhazovač zemřel po zásahu míčkem

Obrovská tragédie se stala při kriketovém utkání v Indii. Hráč kriketu zemřel poté, co ho zasáhla do hlavy prudká rána pálkaře. Nešťastný moment se odehrál v minulém týdnu na hřišti v Ghaziabadu v regionu Uttarpradéš

Podle svědectví jednoho z akrétů nadhazovač mrštil míček směrem k pálkaři, ten ho vší silou odrazil. Bohužel v dráze letu stál nadhazovač, nestihl se uhnout. Míček ho zasáhl v plné rychlosti do spánku, postižený se sesunul k zemi. Ostatní hráči se k němu seběhli, někteří z hrůzného obrázku propadli do šoku. Snaha o oživení byla marná, přivolaný lékař konstatoval smrt.

Tato smrt není první tragédií v tomto sportu. V listopadu 2014 zemřel 25letý australský hráč kriketu Phillip Hughes, který byl zasažen míčkem do krku. Stejně jako v případě tragédie v Indii při odpalu. Několik dnů poté na následky zranění skonal v nemocnici.

Následné vyšetřování přineslo řadu doporučení ke zvýšení bezpečnosti hráčů. Hráči, pohybující se v blízkosti pálkaře, by měli nosit při zápasech ochrannou helmu. Stejně tak během tréninků při nácviku odpalů.

Při utkáních nejvyšší australské soutěže jsou navíc k dispozici defibrilátory pro případ, že by zdravotnický personál musel řešit srdeční příhodu.

Zdroj  Sport.cz