D.C. sniperové útoky, “bude mít ve středu další den u soudu.

 


Jeden z mužů, kteří na podzim roku 2002 terorizovali oblast Washingtonu , nyní známý jako „D.C. sniperové útoky, “bude mít ve středu soudu.
Nejvyšší soud vyslechne právníky Lee Boyda Malvo, který obhajuje Johna Allena Mohameda který zabil 10 lidí a zranil další lidi při útocích, ke kterým došlo před 17 lety, a ochromil hlavní město země.

Malvo, kterému bylo v době vražd 17 let, žádá soud, aby mu byl umožněn odpor, protože v několika posledních letech bylo v několika případech Nejvyššího soudu rozhodnuto, že soudy musí zvážit věk nezletilého, než ho odsoudí k životu bez podmíněného propuštění.

Případ je nejnovější, který se objeví u soudu a žádá soudce, aby stanovili odlišná pravidla pro děti usvědčené z hrozných zločinů. Od roku 2005 soud rozhodl, že nezletilé osoby nemohou být odsouzeny k smrti. V následujících letech soud rovněž zakázal tresty odnětí svobody na doživotí za jiné trestné činy než vraždu.

Případy, na které se Malvo spoléhá, ​​se týkají povinného života bez podmíněných trestů pro nezletilé. Nejvyšší soud tyto tresty v roce 2012 zakázal, a to v případě Miller v. Alabama, který rozhodl, že porušili osmé doplnění.

Spravedlnost Elena Kaganová, která píše pro 5-4 většinu, napsala, že soudci musí „vzít v úvahu, jak jsou děti odlišné a jak tyto rozdíly pomáhají proti neodvolatelnému odsouzení na celý život ve vězení“.

O čtyři roky později nejvyšší soud použil toto pravidlo zpětně v Montgomery v. Louisiana.

Vzhledem k těmto případům federální odvolací soud se sídlem v Richmondu v loňském roce uvedl, že Malvo má právo být odsouzen.

“Malvoovi bylo 17 let, když spáchal vraždy, a nyní má retroaktivní užitek z nových ústavních pravidel, která k odsouzení zacházejí s mladistvými odlišně,” uvedl soud.

Virginie požádala Nejvyšší soud, aby toto rozhodnutí přezkoumal, a v soudních dokumentech tvrdil, že Malvoův rozsudek – čtyři doživotní podmínky bez podmíněného trestu – nebyl povinný, a proto se na něj nevztahovaly předchozí případy soudu. V březnu se soudci dohodli na vyslechnutí případu.

Případ podnítil konfliktní kalhotky od mocných sil. Trumpova správa, zastoupená generálním právním zástupcem Noelem Franciscoem, podala krátkou vlečku s Virginií. Stejně tak 15 států pod vedením Indiany a střediska pro oběti trestných činů v Marylandu.

Vedlejším tématem Malvo je americká advokátní komora, americký svaz občanských svobod a právní středisko pro mladistvé.

Ti, kdo argumentují jménem Malvo, tvrdí, že v případech týkajících se mladistvých Nejvyšší soud účinně promlčel více než jen povinné tresty života bez podmíněného propuštění. Důvody soudu spíše vyžadují, aby soudci zacházeli s nezletilými odlišně a zohledňovali faktory jako nezralost a zranitelnost.

Vrchní soud byl „jednoznačný v zákazu života bez podmíněných trestů uložených bez toho, aby tento soud ústavně vyžadoval zohlednění specifických vlastností mládeže,“ napsala ve zkratce přítelkyně soudu Marsha Levick, spoluzakladatelka Juvenilního právního centra. .

Je nepravděpodobné, že Malvo, který je nyní 34, bude někdy propuštěn z vězení, i když je jeho trest snížen.

Kromě svých čtyř doživotních trestů ve Virginii byl také odsouzen k několika doživotním trestům v Marylandu. Jiné státy by také mohly stíhat obvinění z vraždy.

Tento případ však pravděpodobně vytvoří precedenty pro budoucí případy týkající se osob, které byly odsouzeny jako nezletilé.

Rozhodnutí v tomto případě, známé jako Randall Mathena v. Lee Boyd Malvo, č. 18-217, se očekává do konce června.

 

zdroj: cnbc.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *