CIZINCI V PRAŽSKÉM METRU NAPADLI MUŽE – ZÁKROK STRÁŽNÍKŮ

Rádio G6 - Admin

Dva cizinci si přišli vybít agresivitu do vestibulu metra. Nejprve obtěžovali kolemjdoucí a dělali nepořádek. Poté si vyhlédli v davu jednoho cestujícího, kterého pak napadli. Muž se jejich útokům několik minut sám bránil. Ani pouta na rukou a přítomnost strážníků je nezastavila a napadenému stále verbálně vyhrožovali fyzickou likvidací.

Pro operátory tísňové linky je vždy nejdůležitější co nejpřesnější popis a místo oznamované události. Důležité jsou všechny podrobnosti jako je počet osob na místě, zda je někdo ozbrojen, popřípadě zraněn. Podle těchto informací se pak operátoři rozhodují, kolik hlídek vyšlou na místo. Stres a možný strach to však někdy oznamovatelům znemožňují.

 

To byl i případ oznámení ze začátku června, které začalo slovy: „Prosím vás, okamžitě na Opatov!“ Hlídky strážníků hned na schodech kontaktoval zraněný muž s tím, že byl bezdůvodně napaden dvěma muži. Měli do něj kopat a mlátit ho pěstmi, navíc, dle jeho slov, měli být útočníci ozbrojeni nožem. Do půl těla svlečení muži se po spatření hlídky strážníků dali na útěk.

Na výzvu „STŮJ“ však zareagovali, otočili se a vykročili zpět ke strážníkům. Protože mohli být ozbrojeni, měli strážníci připraven slzotvorný prostředek a obušek. Útočníky navedli do tzv. poutací polohy, aby zamezili dalšímu útoku a nasadili jim pouta.

Po celou dobu zákroku nepřestávali útočníci verbálně vyhrožovat fyzickou likvidací muži, kterého napadli. Přivolaní záchranáři ošetřili napadenému krvácivá zranění. Cizince ve věku 21 a 29 pak strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu převezli na služebnu republikových kolegů k dalšímu opatření.