Cikáni kopají výkop – Výkop kopají výkop Cikáni černý házejí zem, tohle je kus textu písničky .

Paulus Paul

Text mě docela překvapil jak mohl projít za kaustickém režimu …

Výkop kopají výkop Cikáni černý házejí zem, z díry koukají vzhůru tak zvláštně úsměvem žen, kouřím s Cikáni kouřím nad námi šili zchvácený dav, v díře je nám tak krásně třeba že bílí má stejný mrak …

Co bych ale jako muzikant uznal je muzika která je chytlavá ale text mě docela uráží a škatulku je Romy .

Evžen mezi námi z roku 1981 je absolventský film FAMU režiséra Petra Nýdrle s Janem Krausem v hlavní roli. Do nedávna jsem ho neznal, zejména protože po uvedení šel rovnou do trezoru, obnovenou premiéru zažil až v roce 1990 a pak byl znovu uveden na MFF KV 2011.

Rozhovor o filmu vyšel na noviky.cz.

Celý film najdete na youtube zde  kde na konci zazněla právě tato písnička  v 1:09:26

 

„Výkop, kopají výkop, cikáni černí házejí zem. Z díry vzhlížejí vzhůru tak zvláštně věrní s úsměvem žen.“ Tahle pecka dostala poměrně hodně prostoru, před pár lety píseň vzkřísila skupina M.T.O Universal.

  • Hudba k písni: Milan Dyk
  • Text písně: Boris Janíček
  • Zpívá: Milan Dyk

 

M.T.O Universal

(MTO) Universal patří řadu let k oblíbeným českým hudebním tělesům a pouze jeho diskriminace v komunistické éře zabránila, aby ho poznala širší veřejnost. Soubor se proto uchýlil do poloilegality, kde si své oficiální zneuznání kompenzoval kopírováním svých úspěšnějších kolegů, a to jak orchestrů a hudebních skupin, tak i jednotlivých superhvězd televizní obrazovky v období normalizace. Po listopadu 1989 vycítil MTO svoji životní šanci na Silvestrovském plese Občanského fóra, kde se orchestr manifestačně vyfotografoval s Václavem Havlem. Následovaly první velké koncerty, nahrávky ve studiích, letenky, hotely, rozhovory, koncertní šňůra po bývalé NDR (Cottbus – Putbus), jejíž výtěžek byl věnován na novou bicí soupravu Františka Skály. Vystoupení navštívilo 60 000 nadšených posluchačů v Alma Atě, kde si s MTO zazpívala i Alla Pugačevová(Česká televize)

 

Paulus Paul