CHMINIANSKE JAKUBOVANY: Obyvatelia obce po povodni potrebujú pomoc.

Rádio G6 - Admin

Na východě Slovenska řádilo počasí. V obci chminianske jakubovany přívalová vlna napáchala velké škody. Nejhorší jsou na tom obyvatelé místní romské osady. Podle domácích voda zaplavila přibližně 70 chatrčí.

Do vesnice se začalo valit velké množství vody. Osadu na dolním konci, kde žijí stovky lidí zaplavilo tak, že na některých místech voda dosahovala i dva metry. „Stalo se to v sobotu, jen trochu poprchávalo. Já byl v obci nakoupit pro děti. Zatímco jsem se vrátil, tak už moje žena byla na kopci i dětmi, protože viděla přicházející vodu av té rychlosti zachránila pouze děti,“ řekl pro Gipsy Television obyvatel tamní osady.

Místní bojovali o život 22-letého Mariána, který již několik let žije v autě. Dva mladíci neváhali a skočili mu na pomoc. Když voda opadla, lidé se vrátili do svých skromných příbytků a ratovali vše, co zůstalo pod vodou.

„Podívejte se na to, vše mi zmizelo, jídlo, oblečení. Musela jsem uprchnout ke své tchyni. Ta mi dala nějaké věci, abych tu mohla fungovat s dětmi. Mám 13 dětí, kam mám s nimi jít? Voda nám vzala všechno, „řekla Gipsy Television obyvatelka obce chminianske jakubovany.

 

Watch video!

 

[ae-fb-embed url=’https://www.facebook.com/gipsytelevision/videos/3143958319052243/‘ width=’850′ showtext=’true‘ showcaptions=’true‘ allowfullscreen=’true‘ autoplay=’false‘]

 

zdroj: gipsytv.eu