Celí svět bojuje s karanténou !!! Ale Romové karanténu nedodržují spíše naopak se navštěvují “oslavují” a dělají live jak pijí alkohol .

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Některý Romové pojali karanténu tak, že čas vyplují tím, že navštěvují rodinu , přátele a jak je vidět v živých vysílaní na facebooku baví se a samozřejmě nechybí ani požívaní alkoholu, což v mnoha lidech vyvolává otázku … co že to má znamenat ? V době kdy se dělají všelijaké akce na podporu lidi v prvních liniích, jako je například … kdy lidi tleskají na balkónech, nebo se natáčí s textem … Pomozte sestřičkám,

Bohužel někteří z nás dělají živé vysílaní a ukazují světu jak že jim je dobře .. Když můžou být s přáteli doma a jak je v mnoha výdejích vidět karanténu snad i oslavují holdují alkoholu a občas i tančí …a že muzika hraje na plné pecky snad ani psát nemusím jako by se nic nedělo … A já se vás ptám je tohle normální ? Chcete aby nás majorita brala jako rovnocenné a vy se chováte takhle ? Takhle projevujete solidaritu že porušujete karanténu a ještě to ukazujete na facebooku ? Jak vám je dobře ? … Když lidi se boji jsou zavřeny a snaží se nechodit nikam, aby nenakazili lidi okolo sebe ?… Videa co vidím na sociálních sítích se my opravdu nelíbí, a myslím že naší romskou komunitu poškozují a dělají nám ostatním ostudu … Myslím že by jste si měli opravdu pořádně rozmyslet co ukažme světu, a v jakou chvíli protože nás vidí celí svět … a také nás podle toho bude hodnotit a už vím že i odsoudí .

A nejsem sám spousta našim Romů se to nelíbí, a vyzývají samy na živých vysílaní nebo píší aby tohle nedělali . Hází to špatné světlo na naší celou celou komunitu …. A jak všichni dobře víme, když udělá něco spatně jeden Rom udělali jsme to my všichni. Tak to prostě je … a majorita nás tak hodnotí a bere .

Ale aby jsem tu nepsal jen negativní věci, jsou tu lidi kteří se snaží ze všech sil aby se zapojili do pomoci  … ať už se jedná o materiální pomoc, tak až po pobavení lidí svými live na facebooku . Jak už jsem zmiňoval v předchozím článku kde Romano Rašaj a Krtek dělali živé vysílaní pro pobavení lidí, a vytvářeli zábavné videa, další pak bylo docela zajímavé vyhlašovaní soutěží … jako například Alex Muraskin vyzval lidi k soutěži v kliku a mnoho dalším naších Romů se aktivně podílí na pomoci … Třeba nově založené zdražení Srdce pro všechny pana Marka Koruňáka, Kde rozdali spoustu roušek a pomohli a pomáhají lidem, a kdo by namítal že zase nové zdražení … nebo spolek a hledal za tím nějaké machinace, můžu Vás ujistit, že jsem viděl dokumenty a vše je oficiálně zaregistrované a transparentní. Pán Marek Koruňák vše udělal legálně, což mě potěšilo a přeji jim hodně úspěchu a doufám že budou mýt na práci klid, protože lidi co jen sedí u facebooku dokážou většinou jen kritizovat, ale samy nic neudělají a v tom horším případě obviňují právě lidi co pomáhají .

O spoustě lidí nevíte že pomáhají, bud nejsou vidět nebo nechtějí byt viděni ale dobře vím, že v naši komunitě lidi jsou teď aktivní a snaží se pomáhat jak můžou , a je my lito ze jedinci kteří právě dělají tokové live jim to kazí. Z toho je my smutno … místo aby jsme se všichni se semkli a začali přemýšlet, jak pomoc tím nejchudším a nejslabším… se tu ukazujeme v tom nejhorším světle co můžeme …

 

Jen ještě chci dodat že se nejedná o vyzvi o pití panáku !!! Ale opravdu o party …

 

berte to jako můj názor Paulus 

 

Ilustrační foto :http://001yourtranslationservice.com