Britové osvobodili osm Čechů, ze kterých si gangsteři udělali otroky

Osm Čechů, kteří se na jihozápadě Anglie stali obětí vykořisťovatelů, osvobodili tamní policisté. Na stopu zločineckého gangu je přivedl jeden z mužů, které skupina obchodníků s lidmi nutila pracovat v nelidských podmínkách. Před odletem jim podvodníci slibovali zajímavou práci a velké výdělky.

Informace o sérii zátahů v anglickém hrabství Devon přinesl místní deník Plymouth Herald. Policisté z pěti domů v Plymouthu a Bodminu osvobodili celkem osm nelegálních pracovníků z Česka. Navzdory podvýživě a špatnému zdravotnímu stavu je údajně vykořisťovatelé nutili pracovat v automyčkách nebo továrnách, z některých si udělali domácí sluhy.

V policejních poutech skončilo osm lidí „východoevropského původu“, kteří se podle vyšetřovatelů na vykořisťování nelegálních pracovníků podíleli. Šlo o pět žen ve věku od 26 do 24 let, jimž asistovali tři muži mezi 35 a 37 lety. Kromě novodobých otroků a lidí, kteří je do Velké Británie nalákali, policie z prohledaných domů odvedla také 13 malých dětí.

„Ještě ve vlasti lidem nabízejí zajímavou práci, kvalitní stravu a pěkné bydlení. Říkají, že to zajistí, zaplatí jim i letenku. Jakmile ovšem zaměstnanci dorazí, zahrnou je požadavky a oznámí jim, že musejí uhradit všechny náklady. Nakonec bydlí v garáži za domem, nemají pojištění a práci najdou jedině na černém trhu,“ vylíčil praktiky obchodníků s lidmi policejní inspektor Dave Dale.

Policejní vyšetřování trvalo podle listu Western Morning News půl roku. Zapojily se do něj dvě stovky lidí. Vedle policistů se na odhalení zločineckého gangu a osvobození dělníků podíleli plymouthští sociální pracovníci, britské ministerstvo práce nebo humanitární organizace.

Na činnost obchodníků s lidmi upozornil policisty jeden z vykořisťovaných Čechů, který se navzdory obavám vydal na policejní stanici a své útrapy detektivům vylíčil. V průběhu vyšetřování se ke stejnému kroku odhodlali i další dva. Všichni tři jsou už podle britské policie v bezpečí, vrátili se do Česka. Policie na tiskové konferenci ocenila jejich odvahu, oběti podobných zločinů se totiž často bojí úřadům svěřit.

Autor: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cesti-otroci-v-anglii.A140917_154603_zahranicni_mlb

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1