Británie chce koronavirus přelstít. Plán je nakazit 60 % lidí

U.K. Will Deploy More Virus Prevention Measures `At the Right Time’

Sledujeme nejnovější ohnisko koronaviry a globální reakci. Přihlaste se k odběru našeho denního zpravodaje o tom, co potřebujete vědět.

Vláda Spojeného království bojuje proti kritice plánu koronaviry, který mísí tupé povídání o pandemickém mýtném se skromnými kroky, které zdaleka nedosahují opatření přijatých v jiných zemích.

Patrick Vallance, hlavní vědecký poradce, uvedl v pátečních rozhovorech, že míra infekce by mohla zasáhnout 60% britské populace poté, co premiér Boris Johnson varoval, že „mnohem více“ rodin ztratí milované. Cílem tohoto přístupu je zajistit, aby byly provedeny správné intervence ve správný čas, aby se vypořádala s ohniskem, které bude trvat v posledních měsících, uvedli úředníci.

U.K. riskuje, že se stane globálním bojem proti rychle se rozšiřujícímu koronaviru zvenčí, protože národy v celé Evropě podnikají agresivnější kroky, jako je zavírání škol, aby reagovaly na rostoucí krizi. Vláda čelí rostoucímu odporu poté, co ve čtvrtek prohlásila, že strategie se posunuje od snahy omezit šíření choroby směrem k krokům směřujícím k oddálení toho nejhoršího z epidemie.

“Ve Velké Británii se velmi bojím, že nejednáme dostatečně rychle,” řekla telefonicky Devi Sridhar, profesorka globálního veřejného zdraví na University of Edinburgh ve Skotsku. “Rychlost je zásadní.” To je to, co jsme se naučili s tímto virem a nakolik je nakažlivý. ““

Vallance obhajovala přístup Spojeného království a uvedla, že se úředníci snaží snížit a rozšířit vrchol ohniska, „úplně ho potlačit“. 60% míra infekce by pomohla vybudovat stupeň „stádové imunity“, řekl.

Na otázku, proč Spojené království stále pokračuje s velkými událostmi, jako je sobotní ragbyový zápas mistrovství šesti národů, Vallance řekl, že jde o dopad, nikoli o titulky.

Hospody, stadiony
“Je poutavé říct, zastavit ty – ve skutečnosti to nemá velký dopad na přenos,” řekl Vallance v rozhovoru pro Rádio 4. “Myslím, že je více pravděpodobné, že dojde k přenosu v hospodách a dalších oblastech, kde jsou lidé shrnující sledování toho, než na samotném stadionu. “

Během posledních 24 hodin odhalilo mnoho osob s vysokým profilem infekce, včetně manželky kanadského premiéra Justina Trudeaua, manažera anglického fotbalového klubu Arsenal a australského ministra vnitra.

UK Johnson přináší konferenci Coronavirus News Conference
Patrick Vallance 12. března. Fotograf: Facundo Arrizabalaga / EPA / Bloomberg
New York vyhlásil stav nouze, čímž zastavil finanční a kulturní kapitál USA, zatímco školy po celém světě se přestěhovaly, aby zavřely dveře. Sportovní skupiny od Major League Baseball po PGA Tour pozastavily hru a Walt Disney Co. uzavřel zábavní parky v USA a Evropě.

U.K. opatření nejsou „triviální“ a budou mít významný dopad na zpomalení postupu patogenu, uvedl Vallance v dalším rozhovoru. Spojené království nevylučuje zavírání škol, ale prozatím se proti tomu rozhodl, řekl. Pokud by vláda učinila tento krok, musela by být zařízení uzavřena na delší „mnoho měsíců“, řekl.

“Jednou z otázek, když něco začnete, je, jak to zrušíte,” řekl. “Když to zrušíš, pokud to nechápeš, odrazí se.”

NHS Burden

Jedním z hlavních obav vlády je potenciální přetížení již natažené a nedostatečně kvalifikované Národní zdravotnické služby. Strategie Velké Británie vzbudila kritiku od zdravotnických odborníků. Richard Horton, redaktor významného britského lékařského časopisu The Lancet, tento týden na Twitteru řekl, že vláda „hraje ruletu s veřejností“. Úředníci byli příliš pomalí na to, aby zavedli opatření ke zpoždění šíření viru, včetně zrušení událostí a „sociálního distancování“, řekl.

Coronavirus Challenge
Nabídka nemocničních lůžek na 100 000 lidí se v Evropě značně liší

Source: Eurostat, 2017

Note: UK data excludes beds in in private health sector

Sridhar, odborník v oblasti veřejného zdraví, uvedl, že mezi úplným odstavením a pokračováním v normálním stavu existuje střední cesta, a vzhledem k tomu, že Spojené království souhlasí s tím, že ohnisko je velmi závažné, označil vládní postoj za „záhadný“. Obává se, že se vzdá úsilí vypátrat kontakty infikovaných lidí, což je zásadní pro oddálení šíření.

“Pokud se podíváte na úspěch Singapuru, Jižní Koreje, Hongkongu a Číny, měli opravdu přesné sledování kontaktů,” řekla. “Je to skoro házení do ručníku příliš brzy.”

Odhad 60% odpovídá přibližně 40 milionům případů ve Velké Británii a 800 000 úmrtí, přičemž se předpokládá úmrtnost 2%. Imunita stáda se obvykle používá v souvislosti s chorobami, pro které existují vakcíny, řekl Sridhar. Zatím není žádný nový koronavirus.

Vládní úředníci Velké Británie uvedli, že již může být nakaženo až 10 000 Britů a že vrchol ohniska může být za 10–14 týdnů.

Hromadné shromáždění
Bývalý ministr zdravotnictví Jeremy Hunt zpochybnil vládní pozici ve čtvrtek s tím, že byl překvapen, že se Spojené království nepřestěhovalo zastavit všechna hromadná shromáždění. Existují důkazy o jiných zemích, jako je Thajsko, které byly „překvapivě úspěšné“ v zastavení šíření viru přijetím opatření „sociální distancování“, řekl pro Channel 4 News.

Vallance v pátek uvedl, že pokud se lidé s příznaky podobnými chřipce budou řídit pokyny k izolaci po dobu sedmi dnů, mělo by to snížit vrchol infekcí asi o 20%.

Jak počet infikovaných roste, mnoho lidí se obává, že to bude tlačit NHS za jeho limity. Stephen McLarnon, zakladatel a generální ředitel HealthSectorTalent, který pracuje s vládou na náboru NHS, sdílí tyto obavy.

“Nedostatek investic do ošetřovatelství, ošetřovatelů v první linii a přílišná závislost na dočasných zaměstnancích agentury potenciálně způsobí, že systém bude v kritickém bodě,” řekl McLarnon.

– S pomocí Alexe Moralese a Olivie Konotey-Ahulu

zdroj : https://www.bloomberg.com

Recent Videos

1 2 3 22

Home , Písničky na přání , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1