Bloger a romský aktivista , “jak vidí situaci koronavirové krizi “ Jakvalo Darnič & Norbert Hmilansky

V Česku se každý staví ke koronavirové krizi po svém , někdo ze strachu začali se stranit lidí a dbají na nařízený vlády i něco navíc a druhé ani nevěří že nějaký virus vůbec existuje a také to dávají patřičně najevo tím že nepoužívají ochranné pomůcky . mě ovšem zaujal jeden Bloger i když jsem nikde nenašel ani čárku že by někam napsal budu akceptovat že on se tak nazývá . Video mi zaslal jeden posluchač Kde pán Dárnič hovoří že nás tu v české republice vláda drží v karanténě … evidentně asi také nevěří že to bylo oprávněné já osobně nevím kde je pravda nicméně věřím že opatření bylo nutné co musím dát za pravdu panu Danišovy je že vláda nezvládla zajistit roušky tak jak by měla “do dnes čekám že my taky nějaká ta rouška přistane doma jak slibovali …. no to asi nehrozí “ Samozřejmě že lidi v karanténě když musí být doma tak je to muže nabourávat psychiku to asi postihlo spoustu z nás .

Dále se tam hovoří že v ostatních zemích dostávali dezinfekce a roušky tuhle informaci nemám a tak o ní nemůžu ani psát ale je to možné vím že většina podniků svým zaměstnancům tihle věci dávala ,ale že by někdo dával vodu a elektřinu zdarma tak to bych asi pochyboval nicméně vše je možné při takové krizi.

Pak tam padlo jméno Roman Prymula kdo je Roman Prymula ? je to český epidemiolog. Věnuje se zejména problematice imunizace a vakcín. Působil v řadě řídících funkcí, v letech 2009 až 2016 zastával post ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové, v letech 2017 až 2020 byl náměstkem ministra zdravotnictví ČR a od června 2020 je vládním zmocněncem pro vědu a výzkum …

Ja si myslím pane Dárnič že pan Prymula dělal co mohl aby dostali pod kontrolu epidemii a jestli jak říkáte si v tom liboval no to už je asi otázka na něj .

 

 

A pak bych tu chtěl zmínit člověka kterého mám rád a vážil si ho za práci co dělal pro Romy a to je Norbert Hmilansky … Nicméně musím s některýma věcmi co dělá nesouhlasit.
O co jde ? Když začala Koronavirová epidemie lidi vyděsila natolik že se za každou cenu chtěli vrátit do své vlasti a ti i přesto že hrozilo riziko rozšířené nákazy .
Norbert jako vždy se začal Romům ze zahraničí radit co mají psát a říkat aby je pustili do země to by nebylo nic špatného až na to že jim radil jak se dostat přes hranice a co mají říkat aby je pustili do země …
Někteří totiž chtěli už zůstat natrvalo a to v té době prostě nešlo , další takoví problém sem viděl že se lidi vracej když epidemie byla na počátku a hrozilo že se rozšíří. Spousta lidí se vracelo do osad tam sem viděl průšvih … Když sem ho upozornil že to je špatně že je to velké riziko , Norbert to nebral potaz a jen my napsal jednu větu “ já chci pomoc naším Romům “
A já se ptám je tohle správně? je to pomoc nebo naopak ? Nebo už to hraničí s fanatizmem a pro jednu věc nevidíme tu druhou … Tím nechci naznačit že Norbert muže za rozšíření epidemie po osadách nebo jinde to rozhodně nemám v úmyslu, spíš chci poukázat že by jsme si měli rozmyslet při takových situací co lidem radíme a třeba i prodiskutovat jestli je to to pravé s přáteli a neunáhlovat se .