Astronaut, který viděl UFO: Pokud si myslíte, že v něm letí mimozemšťané, jste blázni

Rádio G6 - Admin

„Na obloze jsem viděl bezpočet věcí, které nechápu,“ upozornil pilot a astronaut Chris Hadfield.

Amerikou hýbe debata o UFO. Zájem o ně rozpoutal Pentagon. Loni v dubnu odtajnil videa, která v letech 2004 a 2015 natočili piloti amerického námořnictva. Jsou na nich zachyceny předměty, které experti ministerstva obrany označili za neidentifikované létající objekty (UFO, Unidentified Flying Object).


Před rokem dokumenty o UFO přehlušil rozjezd pandemie covidu. S jejím odezněním se však Amerika k tématu vrací. Dokonce o něm bude v červnu slyšení ve výboru pro ozbrojené síly senátu.

Záhady na obloze

Amerika je vlastí UFO a ufologů. Platí to zejména o Nevadě, kde leží vyhlášená základna a „Oblast 51“ spojená s konspiračními teoriemi o mimozemšťanech navštěvujících Zemi. A právě zanícené ufology-konspirátory teď nazvedl bývalý kanadský astronaut, který o tomto tématu mluvil v televizi CBS.


Chris Hadfield pobýval na vesmírné stanici ISS a jako pilot létal pro kanadské vojenské letectvo i americké námořnictvo. Upozornil, že sám během letů zahlédl UFO – objekt, který nemohl identifikovat a který si nedokázal racionálně vysvětlit – několikrát, ale nikdy ho nenapadlo spojovat ho s mimozemšťany.

Hadfield vyjádřil názor na ty, kteří za UFO vidí mimozemšťany, přímočaře, bez vytáček. „Pochopitelně jsem na obloze viděl bezpočet věcí, které nechápu. Ale vidět na obloze něco, čemu nerozumíte, a potom okamžitě dospět k závěru, že to je inteligentní život z jiné sluneční soustavy, to je vrchol bláznovství a neschopnosti logicky uvažovat,“ pravil.

Astronaut připustil, že inteligentní mimozemský život může v jiných částech vesmíru existovat. To však neznamená, že v objektech, které pozorujeme na obloze, cestují mimozemšťané, upozornil.

Ostatně, ani americké senátory, kteří se chystají o UFO jednat, neidentifikované létající objekty nezajímají z hlediska příchodu mimozemské civilizace, ale jako možná bezpečnostní hrozba pozemského původu.zdroj:https://nedd.tiscali.cz