Anetka (9): Matka mě dostala zpět díky podlému slibu. Babička se z toho zhroutila

Rádio G6 - Admin

Aneta se narodila drogově závislé ženě. Ta se ihned po porodu rozhodla, že se o dceru starat nebude a umístila ji do kojeneckého ústavu. Jenže Anetčina babička se rozhodla, že dívku nenechá na holičkách a vzala si ji do péče.

Se svou dcerou neměla dobrý vztah, právě kvůli její drogové závislosti. Ale věděla, že vnučka si nic špatného nezaslouží. A tak si ji vzala k sobě, i když věděla, že její výchova nebude snadná.

Anetka se narodila s oční vadou a musela pravidelně docházet k doktorům. Babička byla navíc „stará škola“, a tak vedla dívku k poslušnosti a plnění povinností, a malé Anetce nezbývalo moc volného času. I tak ale babičku milovala.

Matka ji začala štvát proti tomu, kdo jí devět let vychovával

Proč se najednou po devíti letech ozvala své dceři matka, to není jasné. Možná chtěla rodinu, možná peníze z dávek, možná se chtěla pomstít Anetčině babičce, kterou nikdy neměla ráda.

Mezi oběma ženami začaly velké spory. Maminka slibovala Anetce dárky, dovolenou u moře, víc volného času. Babička se jí snažila vysvětlit, že to není to, co potřebuje.

Dívka byla zmatená, obě ženy měla ráda. I když svou maminku devět let neviděla, zamilovala si ji a lákadla se jí samozřejmě zalíbila. Nakonec to zašlo až tak daleko, že i sama Anetka se postavila proti babičce.

Ta se ze všeho nakonec psychicky zhroutila, skončila v nemocnici a na čas sama požádala Klokánek, aby si vzal Anetku do péče, než se dá do pořádku. Jenomže tehdy netušila, že se k ní už dívka nevrátí.

Maminka se změnila. Nakonec spory vyhrála

V Klokánku za holčičkou dojížděla jak babička, tak i maminka. Obě se k Anetce chovaly hezky, podle klokánčích tet si rozuměla dívka s oběma ženami skvěle.

Brzy se ukázalo, že Anetčina matka si našla nové bydlení, že už delší dobu není závislá na drogách a že má vše, co potřebuje, aby si mohla vzít dívku do péče.

A ani argumenty babičky o tom, že to ona se devět let o dívku starala, ničemu nepomohly. Anetka sama se musela vyjádřit k tomu, kterou z žen by měla raději jako tu, co o ní bude pečovat.

I když to pro ni bylo těžké a tvrdila, že miluje obě stejně, nakonec se rozhodla pro maminku, což mělo ve sporu velký význam.

A tak teď žije Anetka s maminkou. A její babička ví, že kvůli sporům se svou dcerou se s vnučkou dlouho neuvidí.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

[ztroj: www.onlyu.cz]