Amálka (3): Matka mě půjčovala pedofilovi. Povím vám, co dělala sourozencům

Rádio G6 - Admin

Malá Amálka se dostala do Klokánku poté, co byla i s matkou vystěhována z azylového domu. Její maminka trpěla lehkou mentální retardací, ale o holčičku se starala a pod dohledem jí dávala vše, co potřebuje.

Když musela rodina opustit azylový dům, navrhla kamarádka Amálčině mamince, aby ji umístila do Klokánku, než si najde bydlení a zabezpečí je. A tak malá tříletá holčička skončila v péči hodných tet.

Ačkoli matka přiznala, že si na živobytí vydělává prodáváním těla, s dívkou měla hezké vztahy, chodila ji navštěvovat a po čase si ji mohla brát i na víkendy.

Nikdo ale netušil, co se stane později.

 

Prodávala ji svému kamarádovi

„Amálčina maminka začala bydlet u nového přítele a dívku si pravidelně brala na víkendy. Z počátku byly ona i holčička vždy po návratu k nám šťastné. Jenže jednoho dne se všechno změnilo,“ říká Klokánek.

Když se Amálka vrátila ze společného víkendu s matkou, byla spíše zamlklá, tety si myslely, že je jen smutná z odloučení. Večer při koupeli si ale začala stěžovat na bolesti a tetám došlo, co se asi stalo.

Následovalo trestní oznámení a řada vyšetření, z nichž to gynekologické bylo pro malou holčičku nepříjemné. Nakonec se potvrdilo, že matka Amálku „půjčila“ svému známému pedofilovi.

 

Dívku už do péče nedostala, s dalšími dětmi ale naložila stejně

Od té doby se už matka v Klokánku neukázala. Dívka byla smutná, ale nakonec se pro ni našla vhodná pěstounská rodina, která si ji vzala do péče.

Bohužel se po čase přišlo na to, že měla později Amálčina matka i další děti, které stejným způsobem využívala k tomu, aby si sama vydělala peníze.

Jaký je jejich osud, už Klokánek netuší, je rád, že se mu podařilo alespoň Amálku zachránit od toho, čím si procházela. A to i přesto, že k tetám byla původně dána do péče z úplně jiných důvodů.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

 

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

 

[ztroj: www.onlyu.cz]