Agresivní psi zaútočili na ženu s kočárkem. Nebylo to poprvé

Obrovský šok zažila o pátečním podvečeru Lenka, mladá maminka dvacetiměsíčního chlapečka. V Novoměstské ulici v Chrudimi na ni a malou fenku zaútočili dva agresivní psi. Nebýt dvou všímavých mužů, kteří projížděli autem okolo, mohlo dojít k neštěstí.

 

 

„Když jsem viděla, jak k nám z dálky běží, intuitivně jsem odstrčila od sebe kočárek se synem. Psi se zaměřili na moji fenku kavalíra, zvlášť bílý stafford byl velmi útočný,“ vypráví mladá žena, která byla zraněna ve snaze zachránit fenku. Kousance, které utrpěla ona a její psík, bylo nutné sešít. „Slyšela jsem, že majitelce psi neutekli poprvé. Při pomyšlení, že zaútočí třeba na školáka při venčení čivavy, mne jímá hrůza,“ pokračuje Lenk

 

 

Napadení vyvolalo na sociálních sítích velkou diskuzi. Vyplynulo z ní, že psí agresoři neutekli poprvé. „Je mi známo, o koho jde. Psy nikdo nevenči a utíkají, jediným řešením je odebrání zvířat majitelce,“ napsala jedna z diskutujících na facebooku.

 

 

Výslechy svědků

O případ se hned v sobotu začal zajímat starosta Chrudimi František Pilný. „Vrchní strážník městské policie mi potvrdil, že nejde o první případ. Jsem také v kontaktu s ředitelem Krajské veterinární správy, která už v minulosti tyto psy řešila,“ sdělil František Pilný.

V pondělí se uskuteční výslechy svědků, podrobnou zprávu má kolem poledne dodat i veterinární správa. „Mám v plánu si pozvat i majitelku obou psů. Chci ji požádat, aby se vyjádřila, zda si psy ponechá, ale s podmínkou řádného zabezpečení objektu, anebo zváží jejich případnou adopci,“ dodal starosta.

 

 

Kdyby k útoku došlo po 1. únoru příštího roku, kdy začne platit nový veterinární zákon, odpadla by složitá šetření a dokazování a odpovědný bude vždy chovatel.

 

zdroj: denik.cz