Na koupališti se utopily dvě děti.


Rodičům prý nikdo nepomohl, protože jsou Vietnamci

Deník Blesk informuje o děsivém případu na koupališti Lhota, kde se utopili dva sedmiletí chlapci. Svědci v článku tvrdí, že matkám se nedostalo včasné pomoci kvůli tomu, že

jsou vietnamské národnosti.

Děti se na jezeru Lhota ztratily ve čtvrtek odpoledne. Dvě ženy, které seděly v tzv. kanceláři, jim prý nevěnovaly dostatečnou pozornost a trvalo velmi dlouho, než vůbec zaznělo hlášení o tom, že se chlapci pohřešují. Nakonec pomáhali hlavně návštěvníci.

 

„Snažili se dovolat pomoci, ale protože byli Vietnamci, tak se s nimi vůbec nebavili a začali jim okamžitě tykat a mluvili s nimi jako s nějakým póvlem,“ uvedly podle Blesku hned dvě svědkyně.

Plavčík nebyl kvůli vedru na svém místě a matka jednoho z chlapců, která téměř neuměla plavat, jej ve vodě hledala sama. Zaměstnanci celého areálu se podle svědectví začali o situaci zajímat až poté, co na místo přijela policie. Obě děti byly bohužel nalezeny mrtvé.

„I když je u vstupu do areálu napsáno, že koupání je na vlastní nebezpečí, tak areál je oplocený, vybírají vstupné, jak za auta, tak za vstup každé osoby, mají tam kancelář, mají tam zdravotníky a vlastně to vypadalo, jakože nechtějí obtěžovat návštěvníky, aby se hlavně nerozkřiklo, že se tam něco stalo,“ říká svědkyně.

 

ZDROJ http://forum24.cz