8 CHALLENGES POOR CHILDREN FACE IN SCHOOL

Rádio G6 - Admin

1. Nedostatečná příprava: Méně dětí s nízkými příjmy má přístup ke kvalitnímu předškolnímu vzdělávání, takže do mateřské školy vstupují bez základních dovedností, jako je rozpoznávání dopisů a počítání.

 

2. Slovník: Studie za studií ukazuje, že děti s nízkými příjmy vstupují do školy a slyší o 30 milionů méně slov než jejich vrstevníci ze střední třídy. Omezená slovní zásoba ztěžuje naučení číst, když děti nikdy nebyly těmto slovům vystaveny.

 

3. Špatná výživa: Děti někdy chodí do školy hladové, což ztěžuje soustředění. Mnoho škol je schopno proti tomu bojovat tím, že nabízí snídani a oběd zdarma.

 

4. Nedostatek lékařské péče: Děti s nízkými příjmy nemusí navštívit lékaře, takže problémy se zrakem, problémy se zuby a problémy duševního zdraví často nejsou řešeny tak rychle a dětem se ztěžuje učení.

 

5. Vysoká mobilita: Děti z chudých rodin se často pohybují, což narušuje jejich vzdělávání. Při přechodu z jedné školy do druhé chybí kontinuita a může jim chybět učení celých konceptů.

 

6. Dysfunkční rodiny: Rodiny dětí s nízkými příjmy mají často nesčetné množství problémů, které znamenají, že děti přicházejí domů spíše do chaotického než do klidného domova. To klade další tlak na děti, které mohou řešit problémy s dospělými, a ztěžuje soustředění. Kromě toho mohou mít děti málo místa na plnění domácích úkolů a bez pomoci s nimi.

 

7. Nedostatek angličtiny: Více chudých dětí má další nevýhodu v tom, že oni a jejich rodiče neumí anglicky.

 

8. Nedostatek obohacení: Děti s nízkými příjmy často nedostávají vnější možnosti obohacení, které mají jejich vrstevníci, jako jsou hodiny hudby, tance, umění nebo sportu a výlety do muzeí, historických památek a dalších míst.

 

zdroj: https://friarworks.org