NAPADENÍ ŽENY ZA BÍLÉHO DNE

A teenage girl was brutally attacked for her shoes and iPhone by a gang in Brooklyn.

Video shows a group of teenage boys pounce on a 15-year-old girl.

It happened Thursday at 4:10 p.m. on Utica Avenue in Crown Heights

She was taken to the hospital for bruising and trauma and is expected to recover.

Detectives are looking into whether the victim was involved in a previous incident as the reason she was targeted by this group.

Anyone with information in regard to the identity of these individuals is asked to call the NYPD’s Crime Stoppers Hotline at 1-800-577-TIPS (8477) or for Spanish, 1-888-57-PISTA (74782).

Check out more Eyewitness News – http://abc7ny.com/

OUR SOCIAL MEDIA –

FACEBOOK: https://www.facebook.com/ABC7NY/
TWITTER: https://twitter.com/abc7ny
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/abc7ny/
SNAP: abc7ny
PODCAST: None yet. Got an idea?

NEW HERE? –

Hi! We’re abc7NY, also known as Channel 7 on TV, home to Eyewitness News, New York’s Number 1 news. We hope you love us on YouTube as much as you do on television!

NEW TIPS:

Online: http://abc7ny.com/submit-a-news-tip/2…
Phone: 917-260-7700
Email: abc7ny@abc.com

vyčkejte video se načte za okamžik .

NAPADENÍ ZA BÍLÉHO DNE

Newyorská policie zveřejnila video, kde přibližně dvě desítky mladíků v Brooklynu napadly bezbrannou, teprve 15letou dívku, za bílého dne. Kopali ji a skákali jí na hlavu až upadla do bezvědomí. Dívce ukradli nejen mobil a platební kartu, ale z jejího bezvládného těla sundali i značkové sportovní boty. Zbitou a bosou ji pak útočníci nechali ležet na rohu ulice a utekli. Ta se teď zotavuje v nemocnici. Policie již obvinila pět teenagerů z hromadného napadení.Zdroj: CNN

Zveřejnil(a) Zpravodajství FTV Prima dne Pondělí 9. března 2020

 

Newyorská policie zveřejnila video, kde přibližně dvě desítky mladíků v Brooklynu napadly bezbrannou, teprve 15letou dívku, za bílého dne. Kopali ji a skákali jí na hlavu až upadla do bezvědomí. Dívce ukradli nejen mobil a platební kartu, ale z jejího bezvládného těla sundali i značkové sportovní boty. Zbitou a bosou ji pak útočníci nechali ležet na rohu ulice a utekli. Ta se teď zotavuje v nemocnici. Policie již obvinila pět teenagerů z hromadného napadení.

Zdroj: CNN

 

 

Recent Videos

1 2 3 22

Home , Písničky na přání , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1