24.08.2013 Ostrava DSSS,NOP, Skinheads protiromska demonstrace, czech+polish hooligans vs. Policie

 

24.08.2013 Ostrava, Česká republika
Protiromští demonstranti byli zadrženi v Ostravě, Českých Budějovicích a Plzni
Většina protiromských demonstrací, které se konaly v sedmi městech po celé zemi, skončila bez velkých konfliktů a s poměrně minimální účastí. Policie čelila největším střetům s extremisty v Ostravě a Českých Budějovicích. V obou městech demonstranti změnili schválenou trasu shromáždění a pokusili se přiblížit sousedství s velkou romskou populací. V Ostravě házelo kameny, popelnice a tyčinky na policii asi 600 extremistů. Bylo zde zadrženo nejméně 20 osob a přibližně 15 v Plzni, kde se protiromské demonstrace zúčastnilo asi 400 osob. Na jiných místech byla účast mnohem nižší a demonstrace skončily bez incidentů.
Romové, aktivisté a policie se připravují na extremistické shromáždění
Před plánovanými protiromskými protesty v šesti českých městech romská komunita a jejich příznivci v sobotu extremismus odmítli. V jihočeských Českých Budějovicích se přes noc objevily slogany na chodníku podél plánované trasy demonstrace. Slogany vyjadřují anti extremistický sentiment a zpochybňují neonacistickou ideologii. V Brně, Jičíně a Plzni lidé plánují dění, pikniky a protiobjekty proti extremismu a násilí. Několik set lidí, většinou Romů, se sešlo na ostravském zasedání v Ostravě. Policie prohlásila, že jsou připraveni na protiromské shromáždění a poslali protiraketové jednotky a týmy pro řešení konfliktů do všech míst.

contact: visegrad.project@gmail.com

text source: http://www.radio.cz/en/section/news/n…

Recent Videos

1 2 3 22

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1